KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7437017
*
nr 743 7017
Jukka Vänttinen
(f. 1954)
Etsning, Jukka Vänttinen (f. 1954), -93, "Löftet om ett liv", 24/70, motivets mått: 50 x 18
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 17:11:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 13:49:02
1
600 kr
26/2 15:58:45
2
700 kr
27/2 14:29:46
3
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik jukka vänttinen
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:52
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:19
-
5289 Etsning
Triptyk, Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:34
*
Jukka Vänttinen
Läs mer om Grafik
nr 743 7017
Jukka Vänttinen
(f. 1954)
Etsning, Jukka Vänttinen (f. 1954), -93, "Löftet om ett liv", 24/70, motivets mått: 50 x 18
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 13:49:02 | 1 | 600 kr |
26/2 15:58:45 | 2 | 700 kr |
27/2 14:29:46 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik jukka vänttinen
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:52
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:19 -
5289 Etsning
Triptyk, Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:34